Pokorni nem fogadja el, hogy kevesebb diplomás kell
A diploma társadalmi és gazdasági értéke sem megkérdőjelezhető a Fidesz oktatáspolitikusa szerint.
A diploma társadalmi és gazdasági értéke sem megkérdőjelezhető a Fidesz oktatáspolitikusa szerint.
A fideszes politikus szerint a pedagógus-életpályamodell bevezetése lehetővé tenné, hogy az állam fizesse a pedagógusokat.
Átalakítja és megrostálja a magyar felsőoktatást az a fordulat, amely előtt áll - hangoztatta Pokorni Zoltán fideszes parlamenti képviselő, az Országgyűlés Oktatási, tudományos és kutatási bizottságának elnöke a győri Széchenyi István Egyetem szerdai rendezvényén.
A Fidesz alelnöke szerint egy problémát akart kezelni a 15 éves korhatár, mégpedig a rossz, bukdácsoló, alulszocializált diákok helyzetét. A kérdés az, adunk-e esélyt arra, hogy ha benő a fejük lágya, szakmát szerezzenek, amire csak akkor van esély, ha befejezték az általános iskolát - vélte Pokorni.
Schmitt Pál a hegyeshalmi Paprika Csárda vendégkönyvébe írva két nagyon súlyos helyesírási hibát ejtett. Az ügyből nem lett különösebb botrány a Fideszen belül. A KDNP-s oktatási államtitkárnő szerint mindenkivel előfordulhat, hogy helytelenül ír, ha fáradt.
A Fidesz által javasolt alkotmánytervezet preambuluma a Magyarország náci megszállásával kezdődő negyvenhat évet a magyar történelmen belüli idegen testként kezeli. Az 1944. március 19-i határvonal jogosságáról kérdeztünk fideszes politikusokat.
Hegyvidék-Ybl WPC néven folytatja működését a honi vízilabdasport másodosztályának egyik bajnokesélyese, miután a XII. kerületi vezetéssel együttműködési megállapodást kötött.
Nyolc helyett kilenc évig tartaná a diákokat az általános iskolákban Pokorni Zoltán. A fideszes oktatáspolitikus szerint így jóval több idejük lenne az alapvető képességek elmélyítésére, az ismétlésre és a gyakorlásra, az elképzelés ráadásul jól passzol a 15 éves korig tartó tankötelezettséghez. A kilenc évfolyamos általános iskolai modell nem ismeretlen Európában - igaz, sokba kerül.
Az Országgyűlés Oktatási, tudományos és kutatási bizottság elnöke szerint a valós munkaerő-piaci igényekhez kell közelíteni a szakképzés gyakorlatát, és minél több helyen ki kell azt hozni az iskolai tanműhelyekből.
Félreértésbe futott bele a volt oktatási miniszter ma reggel a TV2 műsorában. Az esetről a Népszabadság online számolt be.
Pokorni a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) kifogásaira reagált így.
Az Országgyűlés elnöke kitiltotta az újságírókat abból a páholyból, amely a parlamenti képviselők közvetlen közelében van és ahonnan csak „a fideszesek háta látszik”. Más, a sajtó munkáját nehezítő intézkedések is életbe léptek február közepén. Kollégákat és politikusokat kértünk a parlamenti változások kommentálására.
Vállalható a felsőoktatási törvénytervezet utolsó változata, a kormány elé kerülő anyag jónak mondható - mondta Pokorni Zoltán, az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának elnöke szerdán egy budapesti kerekasztal-beszélgetésen.
Az alkotmányozáshoz hasonlóan oktatási ügyekben is vita alakult ki csütörtökön a Fidesz-KDNP-frakciószövetség siófoki tanácskozásán, azonban közel sem olyan "parázs", mint az új alaptörvény megalkotásával kapcsolatban - számoltak be kormánypárti politikusok. Jelenleg egészségügyi kérdésekről tárgyalnak a képviselők, ami téma lesz a kormány pénteki siófoki ülésén is.
Az Országgyűlés oktatási bizottságának fideszes elnöke szerint a mai fejkvóta alapú finanszírozás, s az ezzel egyidejűleg két lábon álló - önkormányzati és központi - rendszer nem képes kezelni a jelenlegi egyenlőtlenségeket.
A Fidesz vezető politikusai közül Kósa Lajos két motort és egy motorcsónakot is birtokol, Szijjártó Péter földet vásárolt, Varga Mihály kertet, Kubatov Gábor pedig tekintélyes CD-gyűjteménye mellé egy újabb veterán Opelt vett. Mindez az Országgyűlés honlapjára keddre virradó éjszaka felkerült vagyonnyilatkozataikból derül ki.
Pokorni Zoltán szerint az iskolai integráció ügye rosszabbul áll ma, mint tíz évvel ezelőtt, a társadalom többsége pedig az elkülönítést támogatja.
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár közölte: a tervek szerint májusban a parlament elé kerülhet a közoktatási törvény és a pedagógus életpályamodellről szóló törvény.
Az államtitkárság elképzelése az volt, hogy válasszuk külön az alapképzést, és legyen nevesítve egy úgymond akadémiai képzés, ami csak akkor jó, ha egy kétéves mesterképzés követi, és legyen egy gyakorlati képzés, ami a munkaerőpiacon érvényesíthető. A baj az akadémiai képzéssel van, mert ha azt valaki lezárja, de nem tud továbbtanulni, nem tud mit kezdeni a hároméves képzettségével – mondta Pokorni Zoltán, a Fidesz volt oktatási minisztere az MTV műsorában.
A Fidesz-KDNP oktatási munkacsoportja szerint nem indokolt a jelenlegi középiskolai felvételik átalakítása, és szükség van a központi felvételi rendszer megtartására. Erről Pokorni Zoltán nyilatkozott pénteken az MTI-nek, összegezve a közoktatási törvényről az oktatási államtitkársággal folytatott eddigi egyeztetéseket. A megbeszélések jövő csütörtökön folytatódnak.